Джет кредит рефинансиране
Рефинансиране на кредит. Решаваме проблема с него или отваряме нов?
В България е пълно с хора, които са теглили кредит. Икономическата ситуация в страната не е от най-добрите и често пъти хората остават без пари. Едни не могат да ти направят правилно сметката, други остават без работа, трети не могат да си намерят работа, четвърти не печелят достатъчно. Причината човек да прибегне до заем от банка или фирма за кредит винаги се оказва нуждата от пари и лошото финансово състояние.
Хора които имат кредити, в един момент решават че трябва на всяка цена да ги изплатят. Такъв случай те прибягват до услугата рефинансиране. Тя си има плюсове и минуси, и всеки трябва да е наясно с нея. Повечето кредитни консултанти ще ви посъветват да предприемете тази стъпка като разумно решение да заличите старите си задължения. Но дали това наистина е така? Рефинансирането само по себе си е добра опция, стига обаче да е направено при изгодни условия за потребителя.
Тук по принцип доволни остават и двете страни – и клиента и кредитора. Дори се смята че по печелившата страна е клиента. Защото той погасява старо задължение, по този начин трупа добра кредитна история. А това за някои клиенти е много важно, когато се налага често да взимат заеми от банки и фирми за кредити. Това е добрата страна на нещата. Обаче, замислете се ако това се превърне в навик и вие всеки път трябва да взимате нов кредит, с който да получавате стария. Едва ли някой иска да попадне в такъв омагьосан кръг. Основната идея на рефинансирането се губи. Парите, които някога сте взели за да си купите хладилник и нова кола, сега трябва да бъдат погасявани с нови задължения. Човек постоянно трупа нови кредити и все повече затъва. Това е ситуация, в която много хора понякога изпадат. Единственият начин да бъде избегната тя, е от рано да си направим добре сметките преди да теглим кредит.